Dzisiaj jest poniedziałek, 20 maja 2024 roku. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny.


Kolejny pożar lasu

Interwencje OSP Brusy - poniedziałek, 24 sierpnia 2015 r.

W dniu dzisiejszym ponownie wyjechaliśmy do pożaru lasu. Tym razem pożar miał miejsce niedaleko miejscowości Laska do którego zostały zadysponowane nasze zastępy GCBA kilka minut po godzinie 14.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że pożarem objęte jest około 0,2 ha poszycia leśnego oddalonego od drogi dojazdowej 150 m.
Działania przybyłych zastępów polegały na szybkim uchwyceniu ognia i jego stłumieniu, który rozprzestrzeniał się z uwagi na lekko wiejący wiatr. Konieczne również było dowożenie wody z punktu czerpania oddalonego od miejsca pożaru o około 2 km, który został usytuowany w Lasce, a obsługiwały go jednostki OSP Czapiewice oraz OSP Małe Chełmy.
Bardzo pomocnym podczas gaszenia był śmigłowiec Mi-2, który czerpiąc wodę z pobliskiego jeziora skutecznie gasił rozprzestrzeniające się płomienie.
Po ugaszeniu pożaru w trakcie oględzin miejsca zdarzenia okazało, iż zarzewiem pożaru było uderzenie pioruna, które miało miejsce w ubiegłą sobotę.

W imieniu wszystkich strażaków dziękujemy Straży Leśnej Nadleśnictwa Przymuszewo za sprawne kierowanie naszych zastępów do miejsc objetych pożarami dzięki czemu możemy szybko i sprawnie dotrzeć na miejsce.

!!!!!! Pomimo niewielkich opadów ściółka w lesie nadal jest sucha dlatego apelujemy do przebywających w lasach osób o rozwagę oraz  zachowanie szczególnej ostrożności!!!!!!!!W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GCBA 5/24 Jelcz
OSP Brusy - GCBA 6/32 Jelcz
OSP Leśno - GBA 2,5/16 STAR
OSP Czyczkowy - GBA 3/24 Renault
OSP Czapiewice - GLAM+800 Opel Blitz
OSP Małe Chełmy - GLAM+800 Mercedes
OSP Swornegacie - GBA 2,5/16 STAR
JRG Chojnice - GCBA 5/32 Man
JRG Chojnice - Oficer Operacyjny
Policja Brusy

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 2337 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 326 482