Dzisiaj jest poniedziałek, 20 maja 2024 roku. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny.


Zadymienie piwnicy w Asmusie

Interwencje OSP Brusy - wtorek, 1 września 2015 r.

W dniu dzisiejszym, kilka minut przed godziną 8 jednostka OSP Brusy została zadysponowana do pożaru oraz zadymienia piwnicy w jednym z budynków wielorodzinnych w Asmusie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, iż niewielkim pożarem objęta była część kotłowni, który został ugaszony przez mieszkańców jeszcze przed naszym przyjazdem, co spowodowało częściowe zadymienie piwnic oraz klatki schodowej oraz niewielkie uszkodzenie wewnętrznej instalacji kanalizacyjnej. To właśnie błyskawiczna reakcja lokatórów budynku uchroniła ich samych od rozprzestrzenienia się pożaru na inne pomieszczenia piwniczne oraz straty materialne.
Działania przybyłych na miejsce zastępów polegały na usunięciu niewielkiej ilości drewna opałowego z piwnicy oraz dokładnym przewietrzeniu pomieszczeń za pomocą wentylatora osiowego jednostki OSP Leśno.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GCBA 5/24 Jelcz
OSP Leśno - GBA 2,5/16 STAR
JRG Chojnice - GCBA 5/32 Man
JRG Chojnice - Grupa operacyjna

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 1814 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 326 445