Dzisiaj jest poniedziałek, 20 maja 2024 roku. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny.


Wypadek na trasie Powałki - Męcikał

Interwencje OSP Brusy - środa, 22 czerwca 2016 r.

Wczoraj o godzinie 7: 58 zastęp GBA 4/16 MAN został zadysponowany do zdarzenia na trasie Powałki – Męcikał.

Z niewyjaśnionych przyczyn z ciężarowego samochodu dostawczego jadącego w kierunku Brus, podczas jazdy zaczęły wypadać zgrzewki z towarem, co było skutkiem prawdopodobnego otwarcia się burty skrzyni załadunkowej pojazdu od strony osi jezdni, co z kolei spowodowało, iż pojazdy jadące w przeciwnym kierunku zmuszone były do nagłego hamowania, a następnie ich uszkodzenia. Łącznie w zdarzeniu uczestniczyły cztery pojazdy – ciężarowy Daf, VW T4, Renault Clio oraz Seat Arosa. Na miejsce zadysponowane zostały również dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego. 

Wspólne działania naszego zastępu, dwóch zastępów z JRG Chojnice i OSP Męcikał polegały przede wszystkim na udzieleniu pomocy przedmedycznej poszkodowanym osobom, zabezpieczeniu pojazdów i miejsca zdarzenia oraz uprzątnięciu drogi, a także pomocy Policji w kierowaniu ruchem, który początkowo przez kilkadziesiąt minut był zamknięty, następnie odbywał się wahadłowo.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GBA 4/16 MAN
JRG Chojnice - GLBA 1/1 Iveco
JRG Chojnice - GBA 2,5/25 Renault
JRG Chojnice - Grupa operacyjna
OSP Męcikał - GBA 2,5/16 Mercedes
Zespół Ratownictwa Medycznego "P" Brusy
Zespół Ratownictwa Medycznego "S" Chojnice
Policja Chojnice
Policja Chojnice - Grupa Operacyjna

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 1953 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 326 461