Dzisiaj jest wtorek, 18 czerwca 2024 roku. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli.


Kurs podstawowy strażaka – ratownika

Ćwiczenia, szkolenia i pokazy - poniedziałek, 19 września 2016 r.

W minioną sobotę zakończył się, trwający blisko trzy miesiące, kurs podstawowy dla kandydatów na strażaka – ratownika z jednostek OSP gminy Brusy.

Celem szkoleni jest przygotowanie członków Ochotniczych Straży Pożarnych do:

- nabycia wiedzy i umiejętności przez członków OSP do wykonywania podstawowych czynności ratowniczych, w tym gaśniczych, właściwych dla rot w zastępie w ramach wyposażenia własnego jednostki OSP;

- sprawnego i bezpiecznego wykonywania podstawowych czynności ratowniczych określonych w treściach programu szkolenia;

- sprawnego i bezpiecznego wykonywania podstawowych czynności ratowniczych podczas powodzi;

- prowadzenia łączności w sieciach radiowych UKF Państwowej Straży Pożarnej;

- kierowania ruchem drogowym podczas działań ratowniczych.

Zajęcia prowadzone były przez kadrę składająca się z funkcjonariuszy Komendy Powiatowej, a także przez funkcyjnych Związku OSP RP. Zajęcia odbywały się głównie na sali szkoleniowej w remizie jednostki OSP Brusy, a w ramach zajęć z ratownictwa technicznego, także na pobliskim złomowisku,. Szkolenia realizowane były głównie w weekendy. Słuchaczami kursu byli kandydaci z jednostek OSP KSRG Brusy, OSP KSRG Leśno, OSP Czyczkowy oraz OSP Lubnia. Kurs rozpoczęło 34 strażaków OSP z w/w jednostek jednak do egzaminu dopuszczonych zostało 28 druhów, którym należą się duże wyrazy uznania za poświęcony czas i wytrwałość (kurs obejmuje blisko 126 godzin i wiąże się z wyjazdem na komorę dymową do Ośrodka Szkoleniowego PSP w Słupsku) oraz zaangażowanie w trakcie realizacji zajęć.

Całość kursu zakończyła się egzaminem, który odbył się na trenie Komendy Powiatowej PSP w Chojnicach i połączony był z kursem trwającym równolegle w gminie Chojnice.

Wszystkim druhom, którzy ukończyli kurs i zdali egzamin serdecznie gratulujemy.


<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 2567 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 333 202