Dzisiaj jest piątek, 24 maja 2024 roku. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny.


Lamk – tragiczny wypadek na DW 235

Interwencje OSP Brusy - wtorek, 20 września 2016 r.

Wczoraj, 19.09.2016 r., kilkanaście minut po godzinie dwudziestej pierwszej dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Chojnicach wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na trasie Brusy – Raduń w miejscowości Lamk.

Do zdarzenia zadysponowano jeden zastęp GBA 4/16 MAN, dwa zastępy JRG Chojnice, zastęp OSP Lubnia oraz OSP Raduń i OSP Dziemiany. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, iż samochód osobowy marki Peugeot, w którym podróżowało trzech mężczyzn, z nieustalonych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Impet uderzenia był tak duży, że doszło do rozerwania pojazdu i owinięcia się auta wokół drzewa, a jego szczątki zostały rozrzucone w promieniu kilkudziesięciu metrów. Jeszcze przed przybyciem służb ratowniczych dwóch mężczyzn zostało ewakuowanych z pojazdu przez świadków zdarzenia, natomiast trzeci z uczestników wypadku na skutek ogromnej siły, z jaką osobówka uderzyła w drzewo został wyrzucony z auta około kilkunastu metrów od miejsca zdarzenia. Niestety pomimo podjętych działań ratujących życie mężczyzny i jego reanimacji nie udało się go uratować.

Działania zastępów na miejscu zdarzenia polegały na rozpoznaniu i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy służbom medycznym oraz policji, oświetleniu miejsca, przeszukaniu terenu wokół pojazdu.

Ze względu na fakt, iż wypadek wydarzył się już na terenie powiatu kościerskiego jego przyczyny wyjaśnia Policja oraz Prokuratura w Kościerzynie.

Droga w tym miejscu przez kilka godzin była zablokowana.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GBA 4/16 MAN
JRG Chojnice - GLBA 1/1 Iveco
JRG Chojnice - GCBA 8/50 KERAX
JRG Chojnice - Oficer Operacyjna
OSP Dziemiany - GLBA 1/1 Mitshubishi
OSP Raduń - GBA 2,5/16 Mercedes
Zespół Ratownictwa Medycznego "P" Brusy
Zespół Ratownictwa Medycznego "S" Chojnice
Zespół Ratownictwa Medycznego "S" Kościerzyna
Policja Chojnice
Policja Kościerzyna
Policja Brusy

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 7228 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 327 772