Dzisiaj jest poniedziałek, 20 maja 2024 roku. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny.


Brusy – Gacnik, wypadek na DW235

Interwencje OSP Brusy - piątek, 9 grudnia 2016 r.

W dniu dzisiejszym, kilka minut przed południem do Stanowiska Kierowania KKP PSP w Chojnicach, za pośrednictwem Wojewódzkiego stanowiska Kierowania (nr 112), wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na trasie Brusy – Kościerzyna na rogatkach Brus. Natychmiast do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy OSP Brusy, SLRt Ford Transit i GBA 4/16 MAN, a także Jeden zastęp JRG Chojnice oraz Oficerowie Grupy Operacyjnej.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, iż doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego Seat Cordoba z ciężarowym MAN – em. W wyniku tego zderzenia ucierpiał również VW Golf. W pojazdach osobowych podróżowały po dwie osoby natomiast w samochodzie ciężarowym był tylko kierowca. Wszystkie osoby, pomimo groźnie wyglądającego zdarzenia, znajdowały się poza pojazdami. Dwiema osobami poszkodowanymi zajął się ZRM, a kolejnym dwom pomocy przedmedycznej udzielili ratownicy OSP, które następnie zostały przekazane ZRM Chojnice.

Zastępy natychmiast przystąpiły do rozpoznania miejsca wypadku, jego zabezpieczenia, udzielenia kwalifikowanej pomocy przedmedycznej poszkodowanym osobom biorącym udział w wypadku, odcięciu instalacji w pojazdach od źródła zasilania, neutralizacji wycieku paliwa oraz płynów eksploatacyjnych z aut, a także pomocy Policji.

Działania zastępów na miejscu zdarzenia trwały dwie godziny, a droga w tym miejscu była całkowicie zablokowana.

Przyczyny wypadku wyjaśnia Policja.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GBA 4/16 MAN
OSP Brusy - SLRt Ford Transit
JRG Chojnice - GLBA 1/1 Iveco
JRG Chojnice - Grupa operacyjna
Zespół Ratownictwa Medycznego "P" Brusy
Zespół Ratownictwa Medycznego "S" Chojnice
Policja Brusy
Policja Chojnice

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 3623 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 326 371