Dzisiaj jest wtorek, 18 czerwca 2024 roku. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli.


Giełdon - wybuch butli z gazem

Interwencje OSP Brusy - czwartek, 6 kwietnia 2017 r.

Również wczoraj, tj. 05.04.2017 r., praktycznie kilka minut po powrocie z pożaru samochodu osobowego, około godziny 9:20, zastęp GBA 4/16 MAN otrzymał dyspozycje udania się do miejscowości Giełdon.

Z danych, jakie otrzymaliśmy od dyżurnego Stanowiska Kierowania KPPSP Chojnice wynikało, iż w budynku jednorodzinnym doszło do wybuchu gazu oraz pożaru. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że doszło do rozszczelnienia butli z gazem propan - butan z reduktorem, co spowodowało wyciek gazu, czego skutkiem był wybuch, który spowodował wyrwanie drzwi wewnętrznych w budynku oraz niewielki pożar kuchenki.

Po przybyciu zastępu, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i jego rozpoznaniu przez dowódcę, pierwsza rota wyposażona w aparaty ODO udała się do wnętrza budynku celem likwidacji pożaru przy pomocy gaśnic proszkowych oraz wyniesieniu butli z gazem do strefy bezpiecznej, która została wyznaczona na zewnątrz obiektu.
Następnie po zakończeniu działań strażaków oraz oględzin dokonywanych przez Policje przystąpiono do wyniesienia zniszczonych elementów wyposażenia mieszkania oraz przewietrzenia pomieszczeń. Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały również jeden zastęp JRG Chojnice, Pogotowie Energetyczne oraz Policja.
Na szczęście nikt z mieszkańców budynku nie został poszkodowanyW działaniach udział brały:
OSP Brusy - GBA 4/16 MAN
OSP Kosobudy - GLM + 800 Ford
JRG Chojnice - GABA 8/50 Renault KERAX
JRG Chojnice - Grupa operacyjna
Policja Brusy
Policja Chojnice
Pogotowie Energetyczne - Brusy

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 3078 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 333 151