Dzisiaj jest poniedziałek, 20 maja 2024 roku. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny.


Lamk - zderzenie trzech samochodów na DW 235

Interwencje OSP Brusy - wtorek, 27 czerwca 2017 r.

W dniu 27.06.2017 r. około godziny 14:00 doszło do zderzenia trzech pojazdów (samochód ciężarowy, dostawczy i osobowy) na drodze wojewódzkiej nr 235 bezpośrednio przed miejscowością Lamk (kierunek Kościerzyna).

Na miejscu okazało się, iż doszło do bocznego zderzenia samochodu dostawczego z samochodem ciężarowym przewożącym kruszywo do piaskowania. W wyniku zderzenia samochód ciężarowy przewrócił się na bok i uderzył kabiną w drzewo, a jego część ładunkowa uderzyła w samochód osobowy. Poszkodowany kierowca samochodu dostawczego został przetransportowany do szpitala w Chojnicach.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu, usunięciu plam płynów eksploatacyjnych. Następnie ratownicy brali udział w przeładunku rozsypanego materiału oraz przygotowali uszkodzone pojazdy do usunięcia z jezdni.

Droga zablokowana była do godziny 20:00 na odcinku Lubnia - Dziemiany - na ten czas wyznaczono trasy objazdowe.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GBA 4/16 MAN
OSP Brusy - SLRt Ford Transit
OSP Leśno - SLRt VW Transporter
JRG Chojnice - Grupa operacyjna
JRG Chojnice - GCBA 5/32 Man
Zespół Ratownictwa Medycznego "P" Brusy
Zespół Ratownictwa Medycznego "S" Czersk
Policja Chojnice
Policja Brusy

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 3307 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 326 418