Dzisiaj jest poniedziałek, 20 maja 2024 roku. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny.


DW235 - tragiczny wypadek

Interwencje OSP Brusy - piątek, 22 grudnia 2017 r.

Dziś, tj. 22.12.2017 ok. godziny 11:30 zastępy GBA 4/16 oraz SLRt zadysponowane zostały do zdarzenia drogowego w okolicy miejscowości Żabno.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego marki Opel z ciągnikiem siodłowym marki Scania. W wyniku kolizji kierowca osobówki poniósł śmierć na miejscu, a pasażer został przetransportowany do szpitala w Chojnicach. 
Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odcięciu zasilania w obu pojazdach, uwolnieniu zakleszczonych poszkodowanych z samochodu osobowego, udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy pasażerowi, pomocy Specjalistycznej Grupie Ratownictwa Technicznego z Tczewa w wydobyciu obu pojazdów z rowu. 
Droga na miejscu zdarzenia była nieprzejezdna przez kilka godzin. Na miejscu zdarzenia działania prowadził prokurator. Przyczyny wypadku są ustalane przez policję.

WeekendFMW działaniach udział brały:
OSP Brusy - GBA 4/16 MAN
OSP Brusy - SLRt Ford Transit
JRG Chojnice - GLBA 1/1 Iveco
JRG Chojnice - Grupa operacyjna
Zespół Ratownictwa Medycznego "S" Chojnice
Zespół Ratownictwa Medycznego "P" Czersk
Policja Brusy
Policja Chojnice
JRG Tczew - SCRd
JRG Tczew - SCDź

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 6916 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 326 391