Dzisiaj jest wtorek, 23 lipca 2024 roku. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy.


Silne opady deszczu i gradu nad gminą Brusy

Interwencje OSP Brusy - wtorek, 29 maja 2018 r.

W sobotę, tj. 26.05.2018 r. w godzinach wieczornych zastępy GBA 4/16, GCBA 5/24, SLKw oraz SLRt wraz z agregatem pompowym zadysponowane zostały do interwencji związanych z przejściem burzy przez nasz region.

W godzinach wieczornych na skutek przejścia silnych opadów deszczu, gradu oraz silnego wiatru zostało zalanych kilka piwnic w budynkach jednorodzinnych, kilka posesji mieszkalnych, ulica Słoneczna w Brusach, część drogi wojewódzkiej NR 235 w pobliżu ronda im. Macieja Płażyńskiego oraz fragment ulicy Czerskiej w miejscowości Kosobudy, gdzie uszkodzona została także część jezdni.

Nasze działania polegały głównie zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udrożnieniu studzienek burzowych oraz wypompowaniu wody z zalanych budynków.

Działania związane z usuwaniem skutków silnego wiatru oraz deszczu prowadzone były również na terenie naszej gminy przez inne jednostki OSP.


Informacje o poszczególnych zdarzeniach można znaleźć na koncie Twitter KPPSP Chojnice.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GBA 4/16 MAN
OSP Brusy - GCBA 5/24 Jelcz
OSP Brusy - SLRt Ford Transit
OSP Brusy - Zestaw pompowy
OSP Brusy - SLKw Lublin II

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 4075 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 344 260