Dzisiaj jest poniedziałek, 24 czerwca 2024 roku. Imieniny Danuty, Jana, Janiny.


Pożar piwnicy w Brusach

Interwencje OSP Brusy - poniedziałek, 26 listopada 2018 r.

Dziś, tj. 26.11.2018 około godziny 16:40 zastępy GBA 4/16 i GCBA 5/24 zadysponowane zostały do pożaru budynku mieszkalnego w Brusach.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że doszło do pożaru składowanych w piwnicy budynku elementów drewnianych. Jeszcze przed naszym przybyciem mieszkańcy ewakuowali się. Do środka wprowadzono jedną rotę strażaków wyposażonych w sprzęt ochrony dróg oddechowych, linię gaśniczą oraz kamerę termowizyjną. Po zlokalizowaniu i ugaszeniu żródła pożaru przystąpiono do usunięcia z pomieszczenia spalonych oraz nadpalonych materiałów. Na koniec przewietrzono budynek oraz przekazano obiekt właścicielowi.
Działania zastępów polegały na zabezpieczniu miejsca zdarzenia, zbudowaniu dwóch linii gaśniczych oraz wprowadzeniu jednej z nich do piwnicy, zlokalizowaniu i ugaszeniu źródła pożaru, wyniesieniu nadpalonych elementów i przelaniu ich oraz przewentylowaniu obiektu.
Działania zakończyliśmy po około 2 godzinach.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GBA 4/16 MAN
OSP Brusy - GCBA 5/24 Jelcz
JRG Chojnice - GBA 2,5/25 Renault
JRG Chojnice - SHD-25 MAN
JRG Chojnice - Grupa operacyjna
Policja Brusy

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 3310 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 335 088