Dzisiaj jest sobota, 13 kwietnia 2024 roku. Imieniny Artemona, Justyny, Przemysławy.


Przekazanie samochodów pożarniczych dla strażaków z powiatu chojnickiego

Z życia jednostki - poniedziałek, 10 grudnia 2018 r.

Dziś, tj. 10.12.2018 o godzinie 12:00 na płycie starego rynku w Chojnicach odbyło się przekazanie wozów strażackich jednostkom PSP i OSP.

Uroczystość rozpoczęła się raportem złożonym przez st.kpt. Marcina Wróblewskiego na ręce nadbryg. Tomasza Komoszyńskiego - Komendanta Wojewódzkiego PSP. Następnie, po przywitaniu, nastąpiło podniesienie flagi państwowej. Po hymnie przystąpiono do wręczania aktów przekazania delegatom jednostek. Przekazane zostały pojazdy:
SLRr Ford Ranger - JRG Chojnice
SRt Renault Midlum - JRG Chojnice
GBA 3/3 Volvo FL280 - OSP Chojnice
SLOp Nissan Terrano - OSP Brusy
SLOp Renault Megane - OSP Mosiny (pow. człuchowski)
Po przekazaniu, samochody zostały poświęcone. Pod koniec uroczystości delegaci gmin oraz władz zabrali głos. W uroczystości udział brali między innymi: Komendant Wojewódzki PSP - nadbryg. Tomasz Komoszyński, Komendant Powiatowy PSP w Człuchowie - bryg. Ernest Szczepański, dyrektor Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku - Maciej Kazienko, poseł na sejm RP - Aleksander Mrówczyński i burmistrz Brus - Witold Ossowski.
Po zakończonym wydarzeniu uczestnicy zostali poczęstowani tradycyjną grochówką wojskową.


<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 1797 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 307 021