Dzisiaj jest piątek, 24 maja 2024 roku. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny.


Wypadek drogowy na DW235 w miejscowości Żabno

Interwencje OSP Brusy - niedziela, 16 grudnia 2018 r.

Dziś, tj. 16.12.2018 kilkanaście minut przed godziną 16:00 zastępy GBA 4/16 i SLRt zadysponowane zostały do wypadku drogowego w miejscowości Żabno.

Po przyjeździe na miejsce okazało się, że w wyniku złych warunków panujących na drodze samochód osobowy marki Audi wpadł w poślizg po czym dachował w przydrożnym rowie i zatrzymał się tuż przed nasypem kolejowym. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały 3 osoby, które zostały przekazane pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego. 
Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w pojeździe uczestniczącym w kolizji, udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy poszkodowanym oraz organizacji ruchu wachadłowego na drodze. Po około 1 godzinie zastępy wróciły do koszar.

W tym miejscu pragniemy ostrzec wszystkich kierujących, aby dostosowali prędkość do warunków panujących na drodze. Lepiej przyjechać do miejsca docelowego kilka minut później niż nie przyjechać w ogóle!W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GBA 4/16 MAN
OSP Brusy - SLRt Ford Transit
JRG Chojnice - GBA 2,5/25 Renault
JRG Chojnice - Grupa operacyjna
Zespół Ratownictwa Medycznego "P" Chojnice
Policja Brusy
Policja Chojnice

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 2181 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 327 761