Dzisiaj jest poniedziałek, 20 maja 2024 roku. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny.


Poważny wypadek na skrzyżowaniu ulic Gdańskiej i Sportowej w Brusach

Interwencje OSP Brusy - czwartek, 7 lutego 2019 r.

Dziś, tj. 07.02.2019 kilkanaście minut przed godziną 8:00 zastępy GBA 4/16 i SLRt zadysponowane zostały do wypadku z udziałem autobusu szkolnego.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że kierowca samochodu marki BMW chcąc uniknąć zderzenia z ustępującym pierwszeństwa samochodem zjechał na przeciwległy pas i zderzył się z prawidłowo jadącym autobusem szkolnym przewożącym 26 dzieci. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały 3 osoby, w tym jedna ciężko, która została ewakuowana przy pomocy narzędzi hydraulicznych. Podróżujące dzieci nie ucierpiały i kontynuowały podróż gimbusem zastępczym.
Działania przybyłych na miejsce zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w pojazdach, uwolnieniu poszkodowanego przy pomocy narzędzi hydraulicznych, udzieleniu KPP poszkodowanym, kierowaniu ruchem oraz uprzątnięciu miejsca zdarzenia.
Działania trwały około 2 godziny.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GBA 4/16 MAN
OSP Brusy - SLRt Ford Transit
OSP Leśno - GCBA 5/32 Jelcz
OSP Leśno - GLBA 1/1 Iveco
OSP Męcikał - GBA 2,5/16 Mercedes
JRG Chojnice - SRt Renault
JRG Chojnice - Grupa operacyjna
Zespół Ratownictwa Medycznego "P" Brusy
Zespół Ratownictwa Medycznego "S" Czersk
Policja Brusy
Policja Chojnice
Policja Chojnice - grupa operacyjna

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 4627 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 326 415