Dzisiaj jest wtorek, 23 lipca 2024 roku. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy.


Ćwiczenia w ramach akcji "Bezpieczne ferie"

Ćwiczenia, szkolenia i pokazy - sobota, 9 lutego 2019 r.

Wczoraj, tj. 8.02.2019 na jeziorze Leśno Górne odbyły się ćwiczenia jednostek OSP, PSP i policji w ramach akcji "Bezpieczne ferie". Zostały one zorganizowane przez OSP Leśno we współpracy z OSP Brusy, KPPSP Chojnice i Posterunkiem Policji w Brusach.

Manewry rozpoczęły się pogadanką z uczniami leśnińskiej Szkoły Podstawowej na temat bezpiecznego wypoczynku w czasie ferii zimowych oraz zasad bezpieczeństwa na lodzie. Następnie przedstawiono dzieciom sprzęt wykorzystywany do ratowania ludzi na lodzie. Później odbył się pokaz połączony z ćwiczeniami, podczas którego strażacy doskonalili umiejętności z zakresu ratownictwa lodowego. Na zakończenie urządzono wspólne ognisko. Całość trwała około 2 godziny.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GBA 4/16 MAN
OSP Brusy - SLOp Nissan
OSP Leśno - GLBA 1/1 Iveco
OSP Leśno - GCBA 5/32 Jelcz
JRG Chojnice - Grupa operacyjna
Policja Brusy

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 1708 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 344 283