Dzisiaj jest czwartek, 25 lipca 2024 roku. Imieniny Jakuba, Krzysztofa, Walentyny.


Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Z życia jednostki - wtorek, 19 marca 2019 r.

Dziś, tj. 19.03.2019 o godzinie 10:00 w remizie naszej OSP odbył się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".

W konkursie udział wzięło 16 osób, w trzech kategoriach wiekowych:
1. kategoria (Szkoły podstawowe - klasy 1-6)
2. kategoria (Szkoły podstawowe - klasy 7-8 i 3 gimnazjum)
3. kategoria (Szkoły średnie)
Turniej był nadzorowany przez komisję sędziowską w składzie: mł. bryg. Alicja Kaźmierczak (przewodnicząca komisji), dh Janusz Szmaglik i dh Kazimierz Drobiński. Pierwszym etapem był test pisemny składający się z 40 pytań, na którego napisanie uczestnicy mieli 40 minut. Po zakończeniu tej części młodzież została zaproszona do garażu jednostki, gdzie zaprezentowano pierwszą pomoc. Posiadacze najwyższych wyników z testu pisemnego przystąpili do części ustnej, która decydowała o ostatecznym wyniku konkursu. Po zaciętej rywalizacji klasyfikacja końcowa przedstawiła się następująco:
1. Kategoria
I miejsce - Igor Kłodziński (SP Lubnia)
II miejsce - Kacper Kutz (OSP Czyczkowy)
III miejsce - Adrian Duraj (SP 2 Brusy)
2. Kategoria
I miejsce - Natalia Leszczyńska (SP 2 Brusy)
II miejsce - Igor Zarębski (SP Czyczkowy)
III miejsce - Bartłomiej Warsiński (SP Lubnia)
3. Kategoria
I miejsce - Jakub Szmaglik (LO im. Filomatów Chojnickich)
II miejsce - Dominik Cysewski (LO im. Filomatów Chojnickich)
III miejsce - Bartosz Wachowski (ZSP nr.1 w Chojnicach)

Zwyciężcy zostali udekorowani pamiątkowym medalem oraz dyplomem, które wręczone zostały przez przewodniczącą komisji sędziowskiej oraz Panią sekretarz UM Brusy Mariolę Rodzeń, która reprezentowała burmistrza. Upominki otrzymali również opiekunowie młodzieży, którzy ciągle czuwali nad swoimi wychowankami. Nagrody i upominki zostały ufundowane przez Burmistrza Brus Witolda Ossowskiego, który też objął swoim patronatem wydarzenie. Na koniec wykonane zostało wspólne zdjęcie.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w dalszych etapach konkursu.


<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 1565 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 344 782