Dzisiaj jest poniedziałek, 24 czerwca 2024 roku. Imieniny Danuty, Jana, Janiny.


Pożar na terenie ponawałnicowym - Turowiec

Interwencje OSP Brusy - wtorek, 2 kwietnia 2019 r.

Dziś, tj. 2.04.2019 kilkanaście minut po godzinie 11:00 zastęp GBA 4/16 zadysponowany został do pożaru lasu w okolicy miejscowości Turowiec.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że płonie ściółka na uprzątniętym terenie ponawałnicowym. Przestrzeń wokół pogorzeliska została przeorana w celu zapobiegnięciu ewentualnemu rozprzestrzenieniu się ognia. Spaleniu uległo około 25 arów.
Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu ognia, przelaniu pogorzeliska oraz przeoraniu terenu wokół niego za pomocą sprzętu leśnego. Po około 1 godzinie zastępy wróciły do bazy.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GBA 4/16 MAN
OSP Męcikał - GBA 2,5/16 Mercedes
JRG Chojnice - GCBA 8/50 Renault
JRG Chojnice - Grupa operacyjna
Straż Leśna

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 1569 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 335 165