Dzisiaj jest poniedziałek, 24 czerwca 2024 roku. Imieniny Danuty, Jana, Janiny.


Pożar lasu w miejscowości Chłopowy

Interwencje OSP Brusy - wtorek, 2 kwietnia 2019 r.

Dziś, tj. 2.04.2019 około godziny 14:00 zastępy GBA 4/16 i GCBA 5/24 zadysponowane zostały do pożaru lasu w okolicy miejscowości Chłopowy.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że pożarem objęte jest około 0,4 ha ściółki leśnej. Na teren pożaru doprowadzono 7 linii gaśniczych. 5 z nich działało w natarciu, a 2 w obronie zagrożonego stosu drewna. Zorganizowano także punkt czerpania wody, którego zadaniem było tankowanie zastępów prowadzących działania gaśnicze. 
Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zbudowaniu linii gaśniczych na teren pożaru, ugaszeniu ognia, zorganizowaniu punktu czerpania wody, przelaniu wodą pogorzeliska oraz przeoraniu go za pomocą sprzętu leśnego. 
Po około 2,5 godzinach zastępy wróciły do koszar.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GBA 4/16 MAN
OSP Brusy - GCBA 5/24 Jelcz
OSP Lubnia - GCBA 5/32 Jelcz
OSP Czyczkowy - GBA 3/24 Renault
OSP Czarniż - GLM 8 Ford
OSP Kosobudy - GLM 8 Ford + przyczepka wężowa
JRG Chojnice - GCBA 8/50 Renault
JRG Chojnice - Grupa operacyjna
Policja Brusy
Służba leśna

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 2493 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 335 080