Dzisiaj jest poniedziałek, 30 stycznia 2023 roku. Imieniny Martyny, Macieja, Teofila.


Gminne obchody Dnia Strażaka

Z życia jednostki - niedziela, 5 maja 2019 r.

W miniony piątek, tj. 3.05.2019 odbyły się gminne obchody Dnia Strażaka połączone z Świętem Konstytucji 3 Maja.

Cała uroczystość rozpoczęła przemarszem pocztów sztandarowych i strażaków pod przewodnictwem komendanta gminnego Janusza Szmaglika spod naszej remizy do kościoła parafialnego w Brusach. Po zakończonej mszy świętej na ręce proboszcza ks. Jana Flaczyńskiego oddano kwiaty w ramach podziękowania za mszę. Po wyjściu z kościoła pochód skierował się z powrotem pod bruską remizę, gdzie kontynuowano obchody. Podczas nich odznaczono wielu strażaków za ich ofiarną służbę. W uroczystości udział wzięli: Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP Marek Buza, zastępca Komendanta Powiatowego PSP st. kpt. Marcin Wróblewski, Burmistrz Brus Witold Ossowski, zastępca Burmistrza Brus Krzysztof Gierszewski oraz sekretarz gminy Brusy Brusy Mariola Rodzeń. Po zakończonej gali strażacy udali się na wspólny posiłek.


<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 1336 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 161 519