Dzisiaj jest środa, 17 kwietnia 2024 roku. Imieniny Anicety, Klary, Rudolfina.


Rozległa plama substancji ropopochodnej na trasie Brusy-Chojnice

Interwencje OSP Brusy - sobota, 25 maja 2019 r.

Wczoraj, tj. 24.05.2019 kwadrans przed godziną 16:00 zastępy GBA 4/16 i GCBA 5/24 zadysponowane zostały do plamy substancji ropopochodnej na trasie Brusy-Chojnice.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że mamy do czynienia z plamą oleju napędowego na odcinku około 16 km. Z relacji świadków ustalono, że kierowca samochodu ciężarowego zignorował znaki zakazu i przejechał przez remontowany przejazd kolejowy w miejscowości Brusy-Wybudowanie uszkadzając w ten sposób zbiornik z paliwem. Wyciekający płyn stwarzał duże zagrożenie dla kierowców poruszających się tą drogą. Ze względu na niewystarczającą ilość sił i środków zadysponowano kolejne zastępy.
Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, neutralizacji substancji za pomocą sorbentu oraz pomocy policji w kierowaniu ruchem. Droga przez około 3 godziny była zamknięta.
Zastępy zakończyły działania po około 3 godzinach.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GBA 4/16 MAN
OSP Brusy - SLRt Ford Transit
OSP Charzykowy - GCBA 5/42 MAN
OSP Czyczkowy - GBA 3/24 Renault
OSP Czarniż - GLM Ford
OSP Kłodawa - GLM Ford
JRG Chojnice - SRt Renault
JRG Chojnice - Grupa operacyjna
KPPSP Chojnice - SLKw Ford
Policja Brusy
Policja Chojnice

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 2283 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 309 290