Dzisiaj jest czwartek, 25 lipca 2024 roku. Imieniny Jakuba, Krzysztofa, Walentyny.


Pożar domku letniskowego na terenie AMW RP Czernica

Ćwiczenia, szkolenia i pokazy - sobota, 25 maja 2019 r.

Wczoraj, tj. 24.05.2019 około godziny 9:30 zastęp GBA 4/16 zadysponowany został do pożaru domku letniskowego na terenie Akademii Marynarki Wojennej RP w Czernicy.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że doszło do pożaru jednego z domków letniskowych, w którym znajdowały się 4 osoby. Ogień rozprzestrzenił się na fragment pobliskiego lasu. Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji poszkodowanych z budynku, budowie linii gaśniczych i zasilającej, udzieleniu KPP poszkodowanym oraz ugaszeniu pożaru.
Tak brzmiał scenariusz piątkowych ćwiczeń jednostek OSP z terenu naszej gminy. W ramach nich przećwiczono dane założenie oraz przetłaczanie wody na większe odległości. Całość obserwowana była przez przedstawicieli KPPSP Chojnice. Po zakończonych ćwiczeniach odbyła się zbiórka, w czasie której podsumowano akcję.

Fot. KPPSP ChojniceW działaniach udział brały:
OSP Brusy - GBA 4/16 MAN
OSP Czarnowo - GBA 2,5/16 STAR
OSP Czyczkowy - GBA 3/24 Renault
OSP Kosobudy - GLM 8 + przyczepka wężowa
OSP Męcikał - GBA 2,5/16 Mercedes
KPPSP Chojnice - przedstawiciele

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 2403 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 344 740