Dzisiaj jest sobota, 15 czerwca 2024 roku. Imieniny Jolanty, Lotara, Wita.


Ćwiczenia na terenie zajezdni PKP w Chojnicach

Ćwiczenia, szkolenia i pokazy - poniedziałek, 30 września 2019 r.

Dziś, tj. 30.09.2019 odbyły się ćwiczenia zgrywające Wojewódzkiego Obwodu Operacyjnego "Pożar Chojnice", do którego należy również nasza jednostka.

Ćwiczenia przeprowadzone zostały na terenie hali naprawczej taboru kolejowego oraz w jej okolicy.
Założeniem ćwiczeń był pożar w jednym z pomieszczeń obiektu. Szybko rozprzestrzeniający się pożar spowodował silne zadymienie budynku i stworzył bezpośrednie zagrożenie dla pomieszczenia magazynowego, w którym składowane są butle z acetylenem. Mimo przeprowadzenia natychmiastowej ewakuacji jeden z pracowników zakładu pozostał wewnątrz budynku.
Celem manewrów były m.in. weryfikacja gotowości bojowej jednostek będacych w składzie WOO, doskonalenie zasad łączności radiowej oraz sprawdzenie przygotowania obiektu pod kątem prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych. Całe wydarzenie było nadzorowane przez funkcjonariuszy KPPSP Chojnice.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GCBA 5/24 Jelcz
OSP Charzykowy - GCBA 5/40 MAN
OSP Czersk - GBA 2,5/16 Mercedes
JRG Chojnice - GBA 2,5/25 Renault
JRG Chojnice - GCBA 8/50 Renault
JRG Chojnice - Grupa operacyjna
KPPSP Chojnice - Grupa operacyjna

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 1201 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 332 657