Dzisiaj jest piątek, 24 maja 2024 roku. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny.


Wypadek na DW236 w miejscowości Wielkie Chełmy

Interwencje OSP Brusy - wtorek, 24 września 2019 r.

Dziś, tj. 24.09.2019 około godziny 11:00 zastęp GBA 4/16 zadysponowany został do wypadku drogowego na DW236 w okolicy miejscowości Wielkie Chełmy.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że doszło do zderzenia samochodu marki Volkswagen z motocyklem marki Suzuki. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby - ciężarna kierująca samochodem osobowym i kierujący motocyklem. Motocyklista z licznymi obrażeniami został przetransportowany do chojnickiego szpitala przez zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w samochodzie osobowym, udzieleniu pomocy przedmedycznej poszkodowanym, neutralizacji wycieków z motocykla oraz uprzątnięciu miejsca zdarzenia.
Przez około 2 godziny droga w tym miejscu była zablokowana.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GBA 4/16 MAN
OSP Czyczkowy - GBA 3/24 Renault
OSP Małe Chełmy - GAM 8+8 Mercedes
JRG Chojnice - Grupa operacyjna
Zespół Ratownictwa Medycznego "S" Chojnice
Zespół Ratownictwa Medycznego "P" Brusy
Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego "Ratownik 3" (baza w Gdańsku)
Policja Brusy - grupa operacyjna
Policja Chojnice

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 4438 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 327 791