Dzisiaj jest poniedziałek, 20 maja 2024 roku. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny.


Poszukiwania kajakarza na jeziorze Milachowo

Interwencje OSP Brusy - piątek, 13 grudnia 2019 r.

W dniu 10.12.2019 kilkanaście minut przed godziną 19:00 zastępy GBA 4/16 i SLOp zadysponowane zostały do pomocy w poszukiwaniach zaginionego mężczyzny na jeziorze w okolicy miejscowości Rolbik.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastaliśmy zastęp z OSP Leśno, który zaczynał wodować łódź. Jeden z naszych zastępów udał się na przeciwny brzeg by przeszukać roślinność i okoliczny teren. Po niedługim czasie ratownicy leśnieńskiej jednostki znaleźli poszukiwanego pod wodą bez czynności życiowych. Zaraz po wyciągnięciu poszkodowanego na łódź rozpoczęto resuscytację, a po przybiciu do brzegu przekazano go do punktu medycznego. Niestety pomimo długiej reanimacji mężczyzny nie udało się uratować.
Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, działaniach poszukiwawczych na terenie akwenu oraz w pobliżu jego brzegu, organizacji i oświetleniu punktu medycznego i udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanemu.
Po około 3 godzinach zastępy wróciły do koszar.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GBA 4/16 MAN
OSP Brusy - SLOp Nissan
OSP Leśno - GLBA 1/1 Iveco + łódź
JRG Chojnice - SRt Renault
JRG Chojnice - Grupa operacyjna
JRG SGRWN Kościerzyna - SRw Iveco
Zespół Ratownictwa Medycznego "P" Brusy
Policja Brusy
Policja Chojnice

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 2462 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 326 377