Dzisiaj jest piątek, 24 maja 2024 roku. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny.


Poważny wypadek drogowy w Lubni

Interwencje OSP Brusy - sobota, 29 lutego 2020 r.

Dziś, tj. 29.02.2020 kilka minut przed godziną 13:30 zastęp GBA 4/16 i GCBA 5/24 zadysponowane zostały do wypadku drogowego w miejscowości Lubnia.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że doszło do zderzenia 2 samochodów osobowych marki Opel i Volkswagen oraz samochodu specjalnego typu laweta. Na miejscu zastaliśmy działające już zastępy z OSP Lubnia i OSP Leśno. W wyniku siły z jaką doszło do kolizji jeden z pojazdów dachował. Łącznie pojazdami podróżowało 7 osób. 5 z nich wymagało pomocy medycznej. Aby ewakuować poszkodowanych z jednego z pojazdów trzeba było użyć specjalistycznych narzędzi hydraulicznych. Po wydobyciu oraz udzieleniu pomocy poszkodowanym przekazano je ZRM. Stan jednej z osób uczestniczących był na tyle poważny, że wymagał transportu śmigłowcem LPR.
Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odcięciu zasilania w pojazdach, stabilizacji pojazdu, ewakuacji poszkodowanych z użyciem narzędzi hydraulicznych, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym, przygotowaniu lądowiska dla helikoptera oraz uprzątnięciu miejsca zdarzenia.
Działania trwały około 2,5 godziny. w tym czasie występowały utrudnienia na DW235. 
Przyczyny zdarzenia wyjaśnia policja.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GBA 4/16 MAN
OSP Brusy - GCBA 5/24 Jelcz
OSP Leśno - GLBA 1/1 Iveco
OSP Lubnia - GCBA 5/32 Jelcz
JRG Chojnice - SRt Renault
JRG Chojnice - Grupa operacyjna
Zespół Ratownictwa Medycznego "P" Brusy
Zespół Ratownictwa Medycznego "P" Czersk
Zespół Ratownictwa Medycznego "S" Chojnice
Zespół Ratownictwa Medycznego "P" Chojnice
Zespół Ratownictwa Medycznego "S" Kościerzyna
Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego "Ratownik 3" (baza w Gdańsku)
Policja Brusy
Policja Chojnice
Policja Chojnice - grupa operacyjna

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 4056 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 327 782