Dzisiaj jest poniedziałek, 20 maja 2024 roku. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny.


Wypadek drogowy na DW236

Interwencje OSP Brusy - poniedziałek, 13 kwietnia 2020 r.

Wczoraj, tj. 12.04.2020 niedługo po powrocie naszych zastępów z pożaru sterty w Lubni, kilka minut przed północą zastęp GBA 4/16 zadysponowany został do wypadku drogowego w naszej miejscowości.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że kierująca samochodem marki Citroen chcąc ominąć zwierzę straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w przydrożne drzewo. Pojazdem podróżowała jedna osoba, która z ogólnymi potłuczeniami prztransportowana została przez ZRM do szpitala w Chojnicach. 
Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odcięciu zasilania w pojeździe, ewakuacji i udzieleniu KPP poszkodowanej kobiecie, usunięciu płynów eksploatacyjnych z jezdni oraz uprzątnięciu miejsca zdarzenia.
Działania trwały około 1,5 godziny. W tym czasie droga była całkowicie zablokowana.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GBA 4/16 MAN
JRG Chojnice - SRt Renault
Zespół Ratownictwa Medycznego "P" Czersk
Policja Brusy

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 1627 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 326 477