Dzisiaj jest poniedziałek, 20 maja 2024 roku. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny.


Pożar piwnicy w Brusach

Interwencje OSP Brusy - wtorek, 7 lipca 2020 r.

Dziś, tj. 07.07.2020 kilka minut po godzinie 16:30 zastępy GBA 4/16, GCBA 5/24 i SH-21 zadysponowane zostały do pożaru piwnicy budynku przy ulicy Słonecznej w Brusach.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że doszło do pożaru piwnicy w jednorodzinnym budynku mieszkalnym. Do miejsca pożaru skierowno rotę gaśniczą wyposażoną w linię gaśniczą oraz rotę rozpoznawczą wyposażoną w kamerę termowizyjną. Po ugaszeniu pożaru oraz sprawdzeniu obecności ewentualnych zarzewii ognia budynek przewentylowano. W końcowej fazie działań sprawdzono również mieszkanie pod względem obecności tlenku węgla.
Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, budowie linii głównej oraz gaśniczej do miejsca pożaru, ugaszeniu ognia oraz wykryciu ewentualnych zarzewii, wentylacji budynku oraz sprawdzeniu go pod względem obecności CO.
Po ponad 1 godzinie zastępy wróciły do koszar.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GBA 4/16 MAN
OSP Brusy - GCBA 5/24 Jelcz
OSP Brusy - SH-21 Star
JRG Chojnice - GCBA 8/50 Renault
JRG Chojnice - Grupa operacyjna
Policja Brusy

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 1273 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 326 422