Dzisiaj jest wtorek, 6 czerwca 2023 roku. Imieniny Laury, Laurentego, Nory.


Na pomoc Ukrainie!

Komunikaty, ogłoszenia i ostrzeżenia - piątek, 17 lipca 2020 r.

Drodzy Mieszkańcy, Druhowie!
Ostatnia passa pozytywnych wieści niestety musiała ujrzeć koniec. Otrzymaliśmy informację z ukraińskiego konsulatu za pośrednictwem Związku Wojewódzkiego OSP o tragicznej sytuacji w obwodach Iwanofrankowskim, Czerniowieckim, Lwowskim i Tarnopolskim na Ukrainie.
Na tym terenie pod koniec czerwca tego roku w wyniku nawalnych opadów oraz silnych wiatrów doszło do powodzi. Wskutek jej działania uszkodzonych zostało wiele budynków w tym szpitale oraz inne budynki socjalne. Niestety nie obyło się też bez ofiar żywiołu.
Tamtejsze służby bez wytchnienia pracują nad minimalizacją zniszczeń.
W związku z tym ukraiński rząd zwrócił się z pomocą między innymi do międzynarodowych partnerów.
Chcąc wspomóc tamtejszą ludność organizujemy zbiórkę pieniężną. Z uzbieranych środków zakupione zostaną artykuły niezbędne do normalnego funkcjonowania człowieka. Darowizny będą zbierane przez prezesów i naczelników w następujących jednostkach:
- KSRG Leśno
- OSP LUBNIA
- OSP Zalesie
- OSP Czarnowo
- OSP Czyczkowy
- OSP Męcikał
- OSP Kosobudy
- OSP Małe Chełmy
W naszej remizie zostanie ustawiona skarbonka, do której będzie można wrzucać pieniądze na wyżej wymieniony cel.
Zbiórka trwać będzie w poniedziałek i wtorek. W naszej strażnicy darowizny będzie można przynosić od godziny 8:00 do 22:00.
Pokażmy naszą siłę! Każdy z nas doświadczył też ogromnej pomocy i wsparcia ze strony kompletnie obcych ludzi, którzy w pamiętnych wydarzeniach z sierpnia 2017 wspomogli nas jak tylko potrafili.
Dobro zawsze wraca! Czasem nawet ze zdwojoną siłą!

fot. AP

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 253 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 195 311