Dzisiaj jest poniedziałek, 20 maja 2024 roku. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny.


Pożar budynku mieszkalnego w Leśnie

Interwencje OSP Brusy - sobota, 17 października 2020 r.

Dziś, tj. 17.10.2020 około godziny 18:30 zastęp SH 21 zadysponowany został do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Leśno.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że z powodu tzw. "cofki" doszło do dużego zadymienia znacznej części budynku. Lokatorzy ewakuowali się z obiektu jeszcze przed przyjazdem jednostek ochrony przeciwpożarowej. Do strefy niebezpiecznej w celu rozpoznania udała się jedna rota z OSP Leśno wyposażona w aparaty ochrony dróg oddechowych. 
Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozpoznaniu zagrożenia, wygaszeniu paleniska, oddymieniu pomieszczeń budynku za pomocą agregatu oddymiającego oraz sprawdzeniu pokoi pod kątem obecności tlenku węgla.
Zastęp z naszej jednostki po około 30 minutach decyzją KDR zakończył działania i udał się do remizy.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - SH 21 Star
OSP Leśno - GCBA 5/32 Jelcz
OSP Lubnia - GCBA 5/32 Jelcz
JRG Chojnice - GCBA 8/50 Renault
JRG Chojnice - Grupa operacyjna
Policja Brusy
Pogotowie Energetyczne

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 1175 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 326 452