Dzisiaj jest poniedziałek, 24 czerwca 2024 roku. Imieniny Danuty, Jana, Janiny.


Dwa zdarzenia jednego dnia

Interwencje OSP Brusy - środa, 28 października 2020 r.

Wczoraj, tj. 27.10.2020 kilka minut przed godziną 16:00 zastęp GBA 4/16 zadysponowany został do wypadku drogowego na DW235 w okolicy miejscowości Żabno.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że doszło do dachowania samochodu osobowego marki Renault. Pojazdem podróżowała jedna osoba, która nie odniosła żadnych obrażeń. 
Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, obróceniu samochodu na koła niewelując tym samym ryzyko skażenia chemicznego terenu, odłączeniu zasilania w pojeździe, pomocy w wyciągnięciu osobówki z rowu oraz kierowaniu ruchem.
Po około 40 minutach zastęp zakończył działania.

Wracając do bazy z racji braku wolnego Zespołu Ratownictwa Medycznego zastęp GBA 4/16 przedysponowany został do izolowanego zdarzenia medycznego. Z treści zgłoszenia wynikało, że naprzeciwko jednego z lokali gastronomicznych na Placu Jana Pawła II w Brusach leży nieprzytomny mężczyzna.
Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastaliśmy leżącego mężczyznę, z którym kontakt był utrudniony. Po rozpoznaniu ratownicy przystąpili do udzielania Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Na uwagę zasługuje fakt, że jeszcze przed naszym przyjazdem pacjent został przykryty tzw. folią życia przez świadków zdarzenia. Wraz z przejęciem poszkodowanego przez przybyły ZRM nasze działania zakończyły się.
Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy poszkodowanemu oraz pomocy w jego transporcie.
Po około 30 minutach zastępy wróciły do koszar.W działaniach udział brały:
Zdarzenie drogowe, Żabno:
OSP Brusy - GBA 4/16 MAN
OSP Męcikał - GBA 2,5/16 Mercedes
JRG Chojnice - SRt Renault
JRG Chojnice - Grupa operacyjna
Policja Brusy

Zdarzenie medyczne, Brusy:
OSP Brusy - GBA 4/16 MAN
JRG Chojnice - Grupa operacyjna
Zespół Ratownictwa Medycznego "P" Brusy

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 1897 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 335 086