Dzisiaj jest wtorek, 23 lipca 2024 roku. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy.


Wypadek ciężarówki na DW236

Interwencje OSP Brusy - piątek, 20 listopada 2020 r.

Dziś, tj 20.11.2020 kilkanaśnie minut przed godziną 9:00 zastęp GBA 4/16 zadysponowany został do wypadku drogowego na Drodze Wojewódzkiej 236 w miejscowości Drzewicz.

Po przyjeździe na miejscie zdarzenia okazało się, że ciągnik siodłowy z naczepą przewożącą ziemię wpadł w poślizg, przewrócił się i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba, która z urazem nogi przetransportowana została do szpitala.
Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ustabilizowaniu pojazdu i odłączeniu w nim zasilania, usunięciu przedniej szyby za pomocą noża do cięcia szyb, ewakuacji poszkodowanego z uszkodzonego samochodu, udzieleniu KPP kierowcy, pomocy w transporcie poszkodowanego do ambulansu oraz przekazaniu go załodze ZRM.
Nasz zastęp po około 1,5 godzinie wrócił do koszar.
Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana do około godziny 15:00.

W tym miejscu chcemy przypomnieć, że na drogach coraz częściej jest bardzo ślisko z racji pory roku. Warto zdjąć nogę z gazu - lepiej dojechać 10 minut później w jednym kawałku niż nie dojechać wcale.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GBA 4/16 MAN
OSP Swornegacie - GBA 4/24 MAN
JRG Chojnice - SRt Renault
JRG Chojnice - Grupa operacyjna
Policja Chojnice
Zespół Ratownictwa Medycznego "P" Chojnice

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 1044 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 344 276