Dzisiaj jest poniedziałek, 20 maja 2024 roku. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny.


Zawody sportowo-pożarnicze w Brusach

Ćwiczenia, szkolenia i pokazy - poniedziałek, 12 września 2022 r.

W sobotę 10 września na stadionie miejskim w Brusach odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Brusy jak i Eliminacje Powiatowe Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych według regulaminu CTIF.

W wydarzeniu wzięło udział łącznie 25 drużyn strażackich. Nad poprawnym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska z Komendy Powiatowej PSP w Chojnicach.
Mimo niezbyt przyjaznych warunków pogodowych na płycie stadionu panowała iście gorąca atmosfera. Klasycznie turniej rozpoczął się biegiem sztafetowym, po którego zakończeniu zawodnicy przeszli do ćwiczenia bojowego. 
W efekcie klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:

  • Eliminacje gminne wg. CTIF:
1. MDP Męcikał
2. MDP Leśno
3. MDP Czapiewice
4. MDP Lubnia
5. MDP Czarnowo
6. MDP Kosobudy

  • Kategoria Dziewczyny 16-18 lat:
1. OSP Kosobudy
2. OSP Leśno

  • Kategoria Chłopcy 16-18 lat:
1. OSP Brusy
2. OSP Leśno
3. OSP Kosobudy
4. OSP Czyczkowy
5. OSP Zalesie

  • Kategoria Seniorzy:
1. OSP Czyczkowy
2. OSP Brusy
3. OSP Czarniż
4. OSP Małe Chełmy
5. OSP Czarnowo
6. OSP Leśno
7. OSP Czapiewice
8. OSP Lubnia
9. OSP Męcikał
10. OSP Zalesie

Drużyna MDP Męcikał zajmując 1. miejsce awansowała do eliminacji powiatowych, gdzie z dużą przewagą punktową zwyciężyła z drużyną MDP Gminy Chojnice. Tym samym męcikalska młodzież reprezentować będzie nasz powiat na eliminacjach wojewódzkich!

Szczególnie dumni jesteśmy również z naszej młodzieży, która to zwyciężyła w kategorii "Chłopców 16-18 lat". Słowa uznania należą się również trenerom: druhowi Pawłowi Bucławowi i Januszowi Szmaglikowi za poświęcony wolny czas w przygotowanie naszych "młodych".

Wszystkim zwyciężcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczetnikom za wspólną rywalizację!<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 781 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 326 381