Dzisiaj jest wtorek, 18 czerwca 2024 roku. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli.


Kolizja w Zalesiu

Interwencje OSP Brusy - niedziela, 8 stycznia 2023 r.

Wczoraj, tj. 07.01.2023 roku o godzinie 18:00 zastęp GBA 4,1/30/4 zadysponowany został do zdarzenia drogowego na drodze wojewódzkiej 235 w miejscowości Zalesie.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Pojazdami podróżowały łącznie 2 osoby, które odmówiły udzielenia pomocy medycznej.
Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pomocy policji w kierowaniu ruchem.
Nasz zastęp po około 1 godzinie zakończył działania.


Uprzedzając komentarze na temat "marnotrawstwa pieniędzy". Zgłoszenie, które otrzymał dyżurny pochodziło z systemu eCall, który to samodzielnie powiadamia służby o zdarzeniu. System ten jest od 2018 roku obowiązkowym wyposażeniem każdego nowego samochodu oprócz pojazdów ciężarowych. W związku z tym, że nie zgłasza tego człowiek dyspozytorzy nie są w stanie określić ile pojazdów brało udział w zdarzeniu ani ile osób jest poszkodowanych. Zgłoszenia te są na starcie traktowane jako faktyczny wypadek, a jednostki dysponowane są ze stosowną do zdarzenia procedurą. Sytuacja klaruje się dopiero po przyjeździe na miejsce pierwszych zastępów Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GBA 4,1/30/4 MAN
OSP Leśno - GBA 4,6/16 MAN
OSP Lubnia - GCBA 5/32 Jelcz
OSP Zalesie - GLBAM 0,4/2+8 Żuk
Zespół Ratownictwa Medycznego "P" Brusy
Policja Chojnice - Wydział Ruchu Drogowego

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 1099 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 333 117