Dzisiaj jest czwartek, 25 lipca 2024 roku. Imieniny Jakuba, Krzysztofa, Walentyny.


Dwie interwencje w piątkową noc

Interwencje OSP Brusy - sobota, 18 lutego 2023 r.

Wczoraj, tj. 17.02.2023 zastępy GBA 4/16, GBA 4,1/30/4 oraz SHD 21 dysponowane były do 2 zdarzeń na terenie naszej gminy.

Pierwsze zgłoszenie dotyczące pożaru sadzy w kominie w budynku wielerodzinnym w Asmusie wpłynęło kilka minut przed godziną 21:00. Wówczas zadysponowane zostały zastępy GBA 4/16 i SHD 21.
Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu i rozpoznaniu miejsca zdarzenia, usunięciu żarzącej się sadzy z przewodu kominowego za pomocą zestawu narzędzi kominiarskich oraz sprawdzeniu mieszkań pod kątem obecności tlenku węgla.

Podczas powrotu ze zdarzenia zastępy zostały przedysponowane do Brus na ul. Gdańską skąd wpłynęło zgłoszenie o niebezpiecznie pochylonej ścianie pustostanu. Na miejsce zadysponowany został również zastęp GBA 4,1/30/4.
Po przyjeździe na miejsce zdarzenia potwierdzono zgłoszenie. Na miejsce zdarzenia przybył również Burmistrz Brus, Dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego oraz Inspektor Nadzoru Budowlanego.
Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu i rozpoznaniu miejsca zdarzenia, przeszukaniu budynku by wykluczyć obecność potencjalnych "dzikich lokatorów", wyburzeniu ścian przy użyciu sprzętu inżynieryjnego dostarczonego przez firmę zewnętrzną oraz uprzątnięciu szlaków komunikacyjnych i zabezpieczeniu gruzowiska przed dostępem osób postronnych.
Działania zakończyły się około godziny 1:00 w nocy.

Ponadto w czasie działań na ul. Gdańskiej, kilkanaście minut po północy, zastęp SHD 21 przedysponowany został do pożaru komina w Lubni. W działaniach udział brały:
Pożar komina w Asmusie:
OSP Brusy - GBA 4/16 MAN
OSP Brusy - SHD 21 Star
OSP Czyczkowy - GCBA 5/32 Jelcz
OSP Małe Chełmy - GAM 8+8 Mercedes
Policja Brusy

Niebezpiecznie pochylona ściana, Brusy ul. Gdańska:
OSP Brusy - GBA 4/16 MAN
OSP Brusy - GBA 4,1/30/4 MAN
OSP Brusy - SHD 21 Star
JRG Chojnice - Grupa operacyjna
Policja Brusy
Burmistrz Brus
Inspekcja Nadzoru Budowlanego

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 1911 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 344 733