Dzisiaj jest wtorek, 23 lipca 2024 roku. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy.


"Łączą nas drzewa"

Z życia jednostki - piątek, 21 kwietnia 2023 r.

Pierwszy dzień wiosny to także Międzynarodowy Dzień Lasów. Tego dnia wystartowała również ogólnopolska kampania "Łączą nas drzewa", w ramach której sadzone są lasy. Wydarzenia w ramach tej akcji zorganizowano również w naszej okolicy.

Organizacji podjęły się Nadleśnictwa Rytel oraz Przymuszewo, które zachęciły społeczność lokalną do posadzenia Lasów Pamięci Jana Pawła II. Sadzonki posadzono w Leśnictwie Młynki oraz Zbrzyca. Kampania ma na celu zwrócić uwagę społeczeństwa na znaczenie lasów w naszym życiu.
Szpadel do ręki wzięli przedstawiciele różnych instytucji i urzędów, wśród których znaleźli się także funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, Policji, pracownicy Lasów Państwowych i Służby Leśnej oraz osoby cywilne. Do akcji włączyli się także druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu chojnickiego, a naszą jednostkę reprezentował druh Janusz Szmaglik wraz z członkami Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Nie zabrakło także druhów z Leśna.

Więcej o kampanii "Łączą nas drzewa"


<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 749 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 344 251