Dzisiaj jest wtorek, 18 czerwca 2024 roku. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli.


Wypadek drogowy na DW235 w Gacniku

Interwencje OSP Brusy - wtorek, 22 sierpnia 2023 r.

Wczoraj, tj. 21.08.2023 kilka minut po godzinie 15:00 zastępy GBA 4/16 i GBA 4,1/30/4 zadysponowane zostały do wypadku drogowego na DW235 w miejscowości Gacnik.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych marki Seat oraz Toyota. W wyniku kolizji dwie osoby zostały uwięzione w pojazdach i wymagane było użycie hydraulicznych narzędzi ratowniczych w celu ich uwolnienia. Po wykonaniu dostępu do poszkodowanych zostali oni przekazani pod opiekę ZRM, a następnie przetransportowani do szpitali. Łącznie w zdarzeniu udział brało 5 osób.

Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu i rozpoznaniu miejsca zdarzenia, stabilizacji zdeformowanych pojazdów, wykonaniu dostępu do poszkodowanych za pomocą narzędzi hydraulicznych, udzieleniu KPP osobom poszkodowanym, pomocy w transporcie osób poszkodowanych do ambulansów, sorpcji płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięciu z jezdni resztek powypadkowych. Ponadto na czas działań zorganizowany został objazd, którego sprawny przebieg wspomagał zastęp SLOp z naszej jednostki.

Po około 3 godzinach zastępy wróciły do koszar. Przyczyny zdarzenia wyjaśnia policja.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GBA 4/16 MAN
OSP Brusy - GBA 4,1/30/4 MAN
OSP Brusy - SLOp Nissan
JRG Chojnice - GCBA 5/32 Man
JRG Chojnice - Grupa operacyjna
Zespół Ratownictwa Medycznego "P" Brusy
Zespół Ratownictwa Medycznego "S" Chojnice
Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego "Ratownik 2" (baza w Bydgoszczy)
Policja Brusy
Policja Chojnice
Policja Chojnice - Grupa operacyjna

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 1293 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 333 172