Dzisiaj jest wtorek, 23 lipca 2024 roku. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy.


Udział w pikniku militarnym

Ćwiczenia, szkolenia i pokazy - wtorek, 22 sierpnia 2023 r.

We wtorek, 15 sierpnia w Święto Wojska Polskiego przy Urzędzie Miejskim w Brusach odbył się piknik wojskowy. W uroczystości udział wzięli, m.in. przedstawiciele władz rządowych na czele z Wojewodą Pomorskim Dariuszem Drelichem, samorządowych, służb mundurowych oraz zaproszeni goście. 

Uczestnicy wydarzenia mieli wyjątkową okazję do obejrzenia najnowszego uzbrojenia będącego na wyposażeniu polskiej armii. Dla oglądających dostępne były: czołg Leopard 2, armata ZU-23-2, Ford Ranger, Iveco Topola, sprzęt saperski, lekki robot rozpoznawczy, samobieżny przeciwlotniczy zestaw rakietowy Poprad, wyrzutnia rakiet Langusta, moździerz samobieżny Rak, kołowy transporter opancerzony Rosomak. Można było także spróbować swoich sił w strzelaniu  z wykorzystaniem trenażera „Cyklop”.

Stowarzyszenie Miłośników Historii Gryfa Pomorskiego „Cis” z Męcikału stworzyło historyczne stoisko militarne. Zaprezentowali m.in. amerykańskiego Dogde’a, motocykl wojenny z karabinem na wózku, budkę wartowniczą, punkt radiotelegrafisty oraz oryginalną wojskową kuchnię polową.

Całość uzupełniły występy artystyczne oraz darmowy wojskowy poczęstunek z klasyczną grochówką.

Strażackim akcentem wydarzenia był pokaz sprzętu ratowniczo-gaśniczego będącego na wyposażeniu jednostki Wojskowej Straży Pożarnej w Czarnem oraz naszej jednostki. Najmłodsi mogli poczuć się jak strażacy zmagając się z "gaszeniem pachołka", która to atrakcja przyciągnęła rzesze dzieci. Dodatkową atrakcją była możliwość schłodzenia się przy kurtynie wodnej czy przy wyżej wymienionej konkurencji, co w czasie trwającego upału przynosiło niemałą ulgę.

Opracowanie: Miasto i Gmina Brusy, OSP Brusy


<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 646 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 344 238