Dzisiaj jest poniedziałek, 20 maja 2024 roku. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny.


Pożar budynku mieszkalnego w Zalesiu

Interwencje OSP Brusy - czwartek, 23 listopada 2023 r.

Wczoraj, tj. 22.11.2023 około godziny 21:30 zastępy GBA 4/16, GBA 4,1/30/4 i SHD 21 zadysponowane zostały do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Zalesie.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że doszło do pożaru poddasza budynku mieszkalnego. Wszyscy mieszkańcy ewakuowali się z obiektu jeszcze przed przybyciem pierwszych zastępów JOP.
Do miejsca pożaru zbudowano 4 linie gaśnicze. Do środka skierowano również dwie roty gaśnicze wyposażone, oprócz lini gaśniczych, w sprzęt ODO oraz kamerę termowizyjną celem zlokalizowania ogniska pożaru. Jak się okazało spora jego część była ukryta w drewnianej konstrukcji dachu. Ponadto prowadzono również działania na dachu budynku. Wykonano otwory wentylacyjne, które uwalniając dym zmniejszyły temperaturę wewnątrz oraz poprawiły widoczność pracującym w strefie zadymienia ratownikom.
Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu i rozpoznaniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w budynku, budownie lini gaśniczych do miejsca pożaru, zlokalizowaniu go i ugaszeniu, wykonaniu niezbędnych prac rozbiórkowych zarówno wewnątrz budynku jak i na jego dachu.
W zdarzeniu nie ucierpiała żadna osoba. Przyczyny zdarzenia ustala policja.
Po około 3,5 godziny zastępy wróciły do koszar.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GBA 4/16 MAN
OSP Brusy - GBA 4,1/30/4 MAN
OSP Brusy - SHD 21 Star
OSP Leśno - GBA 4,6/16 MAN
OSP Lubnia - GCBA 5/32 Jelcz
OSP Zalesie - GLBAM 0,4/2+8 Żuk
JRG Chojnice - GCBA 8/50 Renault
JRG Chojnice - Grupa operacyjna
Policja Brusy
Pogotowie Energetyczne

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 1204 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 326 411