Dzisiaj jest poniedziałek, 24 czerwca 2024 roku. Imieniny Danuty, Jana, Janiny.


Trasa Żabno - Czarniż, reanimacja

Interwencje OSP Brusy - piątek, 21 września 2012 r.

W dniu dzisiejszym, kilka minut po godzinie 12:00 zastęp SLRt Ford z OSP Brusy został zadysponowany na trasę Żabno - Czarniż, przy której znajdował się nieprzytomny mężczyzna oczekujący pomocy. Najbliższy wolny ambulans znajdował się w Chojnicach.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, iż około 60-letni mężczyzna nie wykazuje funkcji życiowych, niezwłocznie przystąpiono do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Po około kwadransie (resuscytacja trwała cały czas) na miejsce zdarzenia dojechał ambulans z Chojnic. Po kolejnych minutach, w których wykorzystano m.in. defibrylator (którego nie ma na wyposażeniu OSP Brusy), funkcje życiowe (tętno i oddech) u mężczyzny powróciły, został przewieziony do szpitala specjalistycznego w Chojnicach. Przyczyną zdarzenia był najprawdopodobniej zawał serca.

Kilkanaście godzin prędzej, w tym samym miejscu rozpoczęły się poszukiwania zaginionego grzybiarza z Trójmiasta, który odnalazł się po kilku godzinach.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - SLRt Ford Transit
Zespół Ratownictwa Medycznego "S" Chojnice
Policja Brusy

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 2080 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 335 155