Dzisiaj jest piątek, 24 maja 2024 roku. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny.


Orlik, pożar kotłowni

Interwencje OSP Brusy - czwartek, 27 marca 2014 r.

Kilka minut przed godziną 15:00 strażacy z OSP Brusy otrzymali drugie tego dnia wezwanie do pożaru. Tym razem zastepy GCBA 5/24 i GCBA 6/32 Jelcz zostały zadysponowane do pożaru kotłowni w Orliku.

Na miejscu okazało się, iż z piwnicznego pomieszczenia kotłowni wydobywa się bardzo intensywnie dym.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przeszukaniu pomieszczenia kotłowni przez dwóch ratowników wyposażonych w aparaty ochrony dróg oddechowych oraz kamerę termowizyjną. W wyniku rozpoznania okazało się, iż palą się elementy wyposażenia pieca oraz częściowo zgromadzony opał. Ilość podanej wody została ograniczona do minimum z uwagi na temperaturę pieca. Strażacy wygasili piec, ugasili palące się elementy oraz raz jeszcze dokładnie sprawdzili kotłownię za pomocą kamery termowizyjnej.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GCBA 5/24 Jelcz
OSP Brusy - GCBA 6/32 Jelcz
OSP Leśno - GBA 2,5/16 Star

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 1570 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 327 765