Dzisiaj jest piątek, 24 maja 2024 roku. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny.


Lubnia, mężczyzna w stanie bezpośredniego zagrożenia życia

Interwencje OSP Brusy - piątek, 28 marca 2014 r.

W dniu 28.03.2014 r. o godzinie 10:00 zastęp SLRt Ford z OSP Brusy w sile 6 ratowników został zadysponowany do Lubni, gdzie znajdować się miał mężczyzna, który stracił przytomność. Najbliższy wolny zespół ratownictwa medycznego znajdował się w Chojnicach (został zadysponowany jednocześnie z nami).

Na miejscu okazało się, iż doszło do zatrzymania czynności życiowych u mężczyzny. Strażacy przystąpili do resuscytacji krążeniow oddechowej, do której po kilkunastu minutach dołączył zespół ratownictwa medycznego z Chojnic, a następnie z Czerska. Po ponad 40 minutach prowadzenia resuscytacji niestety ostatecznie stwierdzono zgon mężczyzny i odstąpiono od dalszych czynności ratunkowych.

Pod adresem:
https://www.youtube.com/watch?v=msTjFH8kOW4 
znaleźć można film instruktażowy ukazujący krok po kroku schemat postępowania w przypadku odnalezienia osoby nieprzytomnej lub z zatrzymanymi czynnościami życiowymi. Zachęcamy każdego odwiedzającego naszą stronę do zapoznania się z nim.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - SLRt Ford Transit
Zespół Ratownictwa Medycznego "S" Czersk
Zespół Ratownictwa Medycznego "P" Chojnice<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 1655 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 327 787