Dzisiaj jest poniedziałek, 20 maja 2024 roku. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny.


Czernica - Ćwiczenia w Ośrodku Szkoleniowym Akademii Marynarki Wojennej

Ćwiczenia, szkolenia i pokazy - wtorek, 24 czerwca 2014 r.

W dniu 18.06.2014 na terenie Ośrodka Szkoleniowego Akademi Marynarki Wojennej w Gdyni, znajdującym się w Czernicy (była "Cyranka") odbyły się ćwiczenia, które zakładały scenariusz pożarowy na terenie ośrodka.

Według ustalonego przez władze uczelni założenia, doszło do pożaru dwóch drewnianych domków wypoczynkowo-mieszkalnych. Poszkodowane zostały dwie osoby - jedna znajdowała się poza domkiem, jedna w środku. Na miejsce w pierwszym rzucie przybył zastęp GCBA 5/24 Jelcz z OSP Brusy, następnie dotarły zastępy z OSP Męcikał oraz OSP Czyczkowy.

Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz rozpoznania, w którego wyniku ustalono powyższe. Podano jeden prąd wody w natarciu od wewnątrz do palącego się budynku, w którym jednocześnie dokonano przeszukania przez rotę wyposażoną w sprzęt ochrony dróg oddechowych - odnaleziono nieprzytomnego poszkodowanego, który został niezwłocznie ewakuowany. Za domkiem znajdowała się druga osoba poszkodowana, u której podejrzewano różnego typu urazy. Pożarem objęty był również drugi domek, na który podano prąd wody z zewnątrz, a następnie od środka, z jednoczesnym przeszukaniem - zgodnie z uzyskanymi informacjami od kierownictwa ośrodka, domek był pusty, co potwierdziło przeszukanie przez rotę. Równolegle do opisanych działań zbudowano stanowisko czerpania wody oraz zasilanie do samochodu pożarniczego, z którego podawana była woda. Osoby poszkodowane zostały przekazane Zespołowi Ratownictwa Medycznego Marynarki Wojennej.

Ćwiczenia te były dla nas bardzo dobrym sprawdzianem oraz możliwością do utrwalenia swoich umiejętności. Dodatkowo, mieliśmy możliwość zapoznania się z kompleksem obiektów znajdujących się na terenie ośrodka oraz potencjalnymi zagrożeniami, które mogą tam wystąpić. Przez dużą część roku odbywają się tam regularnie manewry wojskowe, w których udział biorą marynarze Marynarki Wojennej.

Ćwiczenia te były również sprawdzianem dla służby dyżurnej ośrodka - przed naszym przybyciem rozpoczęła ona akcję gaśniczą za pomocą pompy pływającej oraz linii gaśniczej.

Serdecznie dziękujemy władzom Akademii Marynarki Wojennej, które zorganizowały ćwiczenia. Prawdopodobnie spotkamy się tam również za rok, miejmy nadzieję, że nadal tylko na ćwiczeniach.

Zamieszczone poniżej zdjęcia są własnością AMW i pochodzą z oficjalnej strony internetowej uczelni. Część zdjęć wykonana została przez p. Ireneusza Kamińskiego.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GCBA 5/24 Jelcz
OSP Męcikał - GBA 2,5/16
OSP Czyczkowy - GBA 3/24 Renault
Zespół Ratownictwa Medycznego Marynarki Wojennej RP
Wydział Operacyjny KP PSP Chojnice

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 2794 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 326 438