Dzisiaj jest poniedziałek, 24 czerwca 2024 roku. Imieniny Danuty, Jana, Janiny.


Trasa Brusy - Żabno, samochód ciężarowy uderzył w drzewo

Interwencje OSP Brusy - czwartek, 26 czerwca 2014 r.

W dniu 26.06.2014 r. kwadrans przed godziną 13:00 około 200 m przed przejazdem kolejowym w Żabnie doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z drzewem. Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały zastępy GCBA 5/24 Jelcz oraz SLRt Ford z OSP Brusy.

Na miejscu okazało się, iż samochód ciężarowy (nośnik kontenerowy hakowy) zjechał z drogi, przewrócił mniejsze drzewo, a następnie zatrzymał się na większym drzewie. Poszkodowane zostały dwie osoby, które wydostały sie z niego o własnych siłach. Kierowca doznał obrażeń klatki piersiowej, zaś pasażer obrażeń kończyn dolnych i głowy. Obaj zostali przetransportowani do szpitala w Chojnicach.

Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojeździe oraz udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym, razem z zespołami ratownictwa medycznego. Ruch, na czas działań ratowniczych, został czasowo wstrzymany.

Okoliczności zdarzenia wyjaśnia Policja.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - SLRt Ford Transit
OSP Brusy - GCBA 5/24 Jelcz
JRG Chojnice - GLBA 1/1 Iveco
JRG Chojnice - Grupa operacyjna
Zespół Ratownictwa Medycznego "P" Brusy
Zespół Ratownictwa Medycznego "S" Chojnice
Policja Brusy
Policja Chojnice

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 1905 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 335 089