Dzisiaj jest poniedziałek, 24 czerwca 2024 roku. Imieniny Danuty, Jana, Janiny.


Trasa Męcikał - Czernica, pożar ściółki leśnej

Interwencje OSP Brusy - środa, 23 lipca 2014 r.

W dniu 23.07.2014 r. kilkanaście minut przed godziną 13:00 zastęp GCBA 5/24 Jelcz z OSP Brusy został zadysponowany do pożaru poszycia leśnego, który miał miejsce przy trasie łączącej Męcikał Strugę oraz Czernicę. Na miejscu okazało się, iż pożarem objęte było ok. 10m2 mchu oraz traw, które zostały wstępnie ugaszone przed naszym przybyciem przez turystów, którzy zauważyli i zgłosili pożar. Gdyby nie ich szybka reakcja, pożar na pewno rozwinąłby się na większą powierzchnię. Apelujemy o ostrożność oraz rozwagę podczas pobytu w lesie - poziom wilgotności ściółki jest niestety bardzo niski, co stwarza ogromne zagrożenie pożarowe.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GCBA 5/24 Jelcz

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 1295 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 335 128