Dzisiaj jest wtorek, 18 czerwca 2024 roku. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli.


Lubnia, wypadek drogowy

Interwencje OSP Brusy - poniedziałek, 28 lipca 2014 r.

W dniu 27.07.2014 około godziny 18:20 dwa zastępy OSP Brusy zostały zadysponowane do wypadku drogowego w miejscowości Lubnia na skrzyżowaniu DK 235 z drogą powiatową. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że w zdarzeniu uczestniczyły 3 pojazdy, którymi łącznie podróżowało 11 osób (w tym dwoje dzieci). 

Osoby uczestniczące w zdarzeniu jeszcze przed naszym przyjazdem same, o własnych siłach wydostały się z pojazdów. Nasze działania na miejscu zdarzenia polegały przede wszystkim, przy tak znacznej ilości osób poszkodowanych, na udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i pojazdów. Na miejsce wypadku zostały zadysponowane również trzy Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które zabrały dwoje poszkodowanych dzieci.

Droga w tym miejscu-25 km- przez ponad godzinę była zablokowana co znacznie utrudniło ruch w tym miejscu.

Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas podróży, zwłaszcza kiedy na zewnątrz występują wysokie temperatury, które nie sprzyjają koncentracji podczas kierowania pojazdem.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - SLRt Ford Transit
OSP Brusy - GCBA 5/24 Jelcz
JRG Chojnice - GLBA 1/1 Iveco
OSP Leśno - SLRt VW Transporter
OSP Leśno - GBA 2,5/16 STAR
Zespół Ratownictwa Medycznego "S" Czersk
Zespół Ratownictwa Medycznego "S" Chojnice
Zespół Ratownictwa Medycznego "P" Chojnice
Policja Brusy
Policja Chojnice
Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego "Ratownik 3" (baza w Gdańsku)
Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego "Ratownik 2" (baza w Bydgoszczy)

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 3547 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 333 192