Dzisiaj jest poniedziałek, 20 maja 2024 roku. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny.


Niecodzienna akcja ratunkowa.

Interwencje OSP Brusy - sobota, 27 września 2014 r.

Dzisiaj (27.09.2014), około godziny czternastej zastęp OSP Brusy został zadysponowany do niecodziennej akcji ratunkowej w jednej z miejscowości w gminie Brusy.

Ze zgłoszenia wynikało, że to nie człowie, jak to zwykle bywa oczekuje pomocy, a krowa. Zwierzę, które najprawdopodobniej chciało się napić z rowu przy pastwisku wpadło do niego i utkwiło w nim na kilka godzin. Rów okazał sie na tyle głęboki i mulisty, że zwierzę po przejściu kilkudziesięciometrowego odcinka nie miało już siły się z niego wydostać. 

Przy użyciu drabin nasadkowych, lin a przede wszystkim dużym poświęceniu jednego z ratowników, który w "estremalnych" warunkach podkładał liny pod zwierzęciem, po kilkidzięsięciu minutach udało się "Mućkę" wydobyć z mułu.

Cała akcja trwała niecałą godzinę, a wyczerpana krasula poodzyskaniu sił sama udała się do obory.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GCBA 5/24 Jelcz

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 2499 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 326 421