Dzisiaj jest sobota, 13 kwietnia 2024 roku. Imieniny Artemona, Justyny, Przemysławy.


Pożar mieszkania na Szkolnej.

Interwencje OSP Brusy - wtorek, 30 września 2014 r.

Wczoraj (29.09.2014) około godziny 15:30 do dyżurnego SK KP PSP Chojnice wpłynęło zgłoszenie od patrolu policji w Brusach o pożarze domu przy ulicy Szkolnej w Brusach, w którym wewnątrz pomieszczeń znajdował się niepełnosprawny mężczyzna.

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy OSP Brusy GCBA 5/24 i GCBA 6/32. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ratownicy w składzie jednej roty przy użyciu sprzętu ODO przystąpili do przeszukania i ewakuacji poszkodowanego mężczyzny, który został przeniesiony do strefy bezpiecznej gdzie udzielono mu pierwszej pomocy przedmedycznej, polegającej na zaopatrzeniu poparzeń wywołanych pożarem. Po przybyciu ZRM na miejsce mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Na uwagę zasługuje fakt, że tak szybka reakcja możliwa była przede wszystkim dzięki patrolowi Policji, który akurat przebywał w tym rejonie.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GCBA 5/24 Jelcz
OSP Brusy - GCBA 6/32 Jelcz
JRG Chojnice - GBA 2,5/25 Renault
Zespół Ratownictwa Medycznego "S" Czersk
Policja Brusy

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 1523 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 306 949