Dzisiaj jest czwartek, 25 lipca 2024 roku. Imieniny Jakuba, Krzysztofa, Walentyny.


Kolizja z udziałem karetki pogotowia.

Interwencje OSP Brusy - wtorek, 30 września 2014 r.

Wczorajszy pożar nie był jedynym zdarzeniem tego dnia (29.09.2014). W trakcie działań na ulicy Szkolnej otrzymaliśmy kolejne dyspozycje od dyżurnego SK KP PSP Chojnice.

Karetka pogotowia jadąca na sygnale, która została skierowana do pożaru przy Szkolnej uczestniczyła w kolizji wraz z dwoma innymi pojazdami: Skoda Octavia i Jeep TATA Safari.

Na miejsce zostały zadysponowane dwa zastępy naszej jednostki SLRt Ford oraz zasęp GCBA 5/24, który został przesunięty z pożaru do tego właśnie zdarzenia. Dyspozycję wyjazdu otrzymał również zastęp OSP Leśno SLRt VW Transporter a także zastęp JRG Chojnice - GBA 2,5/25 Renault, który to właśnie dojeżdżał do Brus. Również na miejsce automatycznie zadysponowane zostały dwie karetki pogotowia z chojnickiego szpitala zabierając łącznie troje poszkodowanych oraz karetka z Czerska, która musiała w tym momencie zastąpić uszkodzoną karetkę i dojechać po poszkodowanego w pożarze przy Szkolnej.

 

Działania zastępów przy zdarzeniu polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku, udzieleniu poszkodowanym pomocy przedmedycznej oraz pomocy policji przy kierowaniu ruchem.

 

Okoliczności zdarzenia wyjaśnia Policja.

 W działaniach udział brały:
OSP Brusy - SLRt Ford Transit
OSP Brusy - GCBA 5/24 Jelcz
JRG Chojnice - GBA 2,5/25 Renault
OSP Leśno - SLRt VW Transporter
Zespół Ratownictwa Medycznego "S" Chojnice
Zespół Ratownictwa Medycznego "P" Chojnice
Policja Brusy

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 3033 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 344 741