Dzisiaj jest wtorek, 18 czerwca 2024 roku. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli.


Pożar kotłowni w Męcikale Strudze.

Interwencje OSP Brusy - poniedziałek, 13 października 2014 r.

Wczoraj, 12.10.2014 r, około godziny 11:20 do Stanowiska Kierowania KP PSP Chojnice wpłynęło zgłoszenie o pożarze piwnicy w budynku jednorodzinnym w Męcikale Strudze.

Zgodnie z poleceniem dyżurnego Stanowiska Kierowania do zdarzenia udał się jeden zastęp OSP Brusy Jelcz 010 GCBA 5/24. Po rozpoznaniu sytuacji, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia ratownicy w sprzęcie ODO przystąpili do lokalizacji źródła ognia oraz próby jego stłumienia. Za pomocą kamery termowizyjnej szybko udało się zlokalizować oraz opanować płomienie, które jak się okazało wydobywały się z kotłowni. Ze względu na duże zadymienie konieczne było gruntowne przewietrzenie budynku, następnie wyniesieniu nadpalonych elementów wyposażenia pomieszczeń, a także nadpalonego opału. Na skutek pożaru zniszczeniu uległa instalacja elektryczna, wyposażenie kotłowni oraz elementy sterowania pracą pieca.

Akcję utrudniał dość trudny i nietypowy dostęp do piwnicy.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GCBA 5/24 Jelcz
JRG Chojnice - GBA 2,5/25 Renault
JRG Chojnice - GCBA 8/50 – 411 G 26 – KERAX
JRG Chojnice - SLOp – NISSAN 
OSP Męcikał - GBA 2,5/16 Mercedes

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 1672 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 333 132