Dzisiaj jest poniedziałek, 20 maja 2024 roku. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny.


Niegroźny wybuch gazu w Męcikale.

Interwencje OSP Brusy - czwartek, 7 stycznia 2016 r.

W dniu dzisiejszym kilka minut przed godziną dziewiętnastą zastęp GCBA 5/24 OSP Brusy zadysponowany został do zdarzenia w miejscowości Męcikał.

Z danych jakie otrzymaliśmy od dyżurnego Stanowiska Kierowania KPPSP Chojnice wynikało, iż w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym doszło do wybuchu gazu oraz pożaru. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że doszło do rozszczelnienia butli z gazem propan - butan z reduktorem, co spowodowało wyciek gazu skutkiem czego był wybuch powodując jednocześnie uszkodzenie okna oraz niewielki pożar, który jeszcze przed naszym przybyciem został ugaszony przez mieszkańców za pomoca gaśnicy proszkowej. 
Działania przybyłych na miejsce zdarzenia zastępów polegały na ewakuacji mieszkańców budynku, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyniesieniu nadpalonych elementów wyposażenia mieszkania, przewietrzeniu pomieszczeń, sprawdzeniu miejsca objętego działaniami za pomocą kamery termowizyjnej. Na miejsce zdarzenia zadysponowne zostały również ZRM Brusy, Pogotowie Energetyczne oraz Policja. Na szczęście nikt z mieszkańców budynku nie został poszkodowany.W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GCBA 5/24 Jelcz
OSP Męcikał - GBA 2,5/16 Mercedes
OSP Czyczkowy - GBA 3/16 Renault
JRG Chojnice - GCBA 5/32 Man
Zespół Ratownictwa Medycznego "P" Brusy
Pogotowie Energetyczna Brusy
Policja Brusy

<< Poprzedni Następny >>
    Przeczytano 2669 razy

Pokaż więcej...
Licznik odwiedzin: 1 326 429